Správy a novinky

Gyermelyi Zrt. postavil továreň s vyššou kapacitou ako je celková spotreba cestovín v krajine. Z celkovej investície vo výške 7,2 miliardy HUF získal štátnu podporu vo výške 2,4 miliardy HUF ako firma v súkromnom vlastníctve a líder na trhu cestovín.

K novej investícii do továrne na výrobu cestovín sa pridružil aj nový vysokokapacitný 11.000 paletový, plne automatizovaný sklad, ktorý sa dokončil za 1,5 roka. Nový komplex s automatickými výrobnými linkami, baliarenskými systémami, skladmi so samohybnými vysokozdvižnými vozíkmi, spojený s výrobou, sa s použitím najmodernejších a najvýkonnejších dnešných technológií, stal efektívnym a konkurencieschopným závodom na európskej úrovni.

Toto vyzdvihol vo svojom prejave riaditeľ továrne Csaba Pósfai, ktorý už skôr prezentoval efektívnejšie využitie energie a zlepšenie vypúšťania emisií.

Potrebu neustáleho zlepšovania a vývoja zdôraznil na odovzdávaní aj Béla Tóth, generálny riaditeľ Gyermelyi Zrt. „Týmto vývojom sme sa zamerali na európsky trh, pretože vlastná kapacita továrne na výrobu cestovín je vyššia, ako celková spotreba Maďarska. V posledných desiatich rokoch sa vývoz cestovín Gyermelyi zvýšil z 5% na 30%. "

Mihály Varga, minister financií, zablahoželal manažmentu Gyermelyi Group k úspešnému dokončeniu investície v plánovanom čase a kvalite. Minister uviedol, že okrem financovania investícií a pri investíciách tejto veľkosti, je nevyhnutná organizácia a profesionálne zázemie, ktoré možno nájsť v spoločnosti Gyermelyi.

„Značka Gyermelyi je rohodujúcim /kľúčovým hráčom na trhu. Maďarskou spoločnosťou, za ktorou sú kvalita a výkonnosť.” – vyzdvihol minister.