VÝROBA CESTOVÍN

Dobré cestoviny potrebujú tri základné veci:
Vynikajúce suroviny, bezchybnú technológiu, ako aj ľudskú hodnotu, ktorá ich dokáže prevádzkovať: odbornosť.

 

Vlastné chute kuchárskeho umenia maďarskej gazdinej sa v Gyermely podarilo previesť do modernej technológie a kvalitnej výroby. Preto nie je náhoda, že sa cestoviny Gyermelyi stali lídrom na Maďarskom trhu. Pri dosiahnutí tejto pozície, odzrkadľujúcej poctu našich zákazníkov, má významnú úlohu vertikálne vybudovaný systém orientovaný na kvalitu a pokrývajúci celú produktovú paletu, ktorý je prevádzkovaný Podnikovou skupinou Gyermelyi.
Suroviny v plnom rozsahu pochádzajú od podnikovej skupiny. Cestu pšenice sledujeme od pestovania osiva a vďaka uzavretému systému, založenému na kvalitatívnych požiadavkách, sa do cestovinovej továrne dostáva z gyermelyských mlynov dokonalá múka. Druhú surovinu, vajcia, sledujeme tiež v uzavretom systéme, až od čerstvo vyliahnutých kuriatok. Zvieratá kŕmime svojim vlastným krmivom, čím sú zabezpečené vajcia s vynikajúcimi nutričnými hodnotami, ktoré používame po prísnom a rýchlom triedení pri výrobe cestovín Gyermelyi zaručene čerstvé.

teszta 1teszta 22

Vynikajúcu technológiu zabezpečuje závod, ktorý bol prebudovaný v posledných rokoch a patrí medzi najmodernejšie aj z európskeho hľadiska. V továrni na cestoviny sa v súčasnosti na moderných, počítačom riadených linkách typu Pavan a Bühler vyrába denne 150 ton cestovín. Múka pre cestovinársky priemysel a krupica z tvrdej pšenice prichádzajú z automatizovaného závodu na miešanie múky cez potrubné vedenie priamo na výrobnú linku, vďaka čomu je v plnej miere zabezpečená rovnomerná kvalita. Aj čo sa týka tekutých vajec, je situácia podobná. Zo závodu na spracovanie vajec, po studenom uskladnení, prichádzajú vajce na výrobnú linku čerstvo rozbité, cez potrubné vedenie. Cestoviny, ktoré zídu z moderných strojov na výrobu cestovín, sú balené automatickými baliacimi zariadeniami a uskladňované riadenými transferovými vozidlami do niektorého z úplne autonómnych vysokých skladov s celkovou kapacitou 20.000 paliet.
Popri High-tech technickej úrovni a vynikajúcich surovinách ohľadom kvality cestovín Gyermelyi, ktoré sú lídrom na trhu, zohráva dôležitú úlohu aj ľudský faktor, viac ako štyri desaťročia skúseností a náš tím odborníkov, prevádzkujúci stroje.

tesztagyartesztagyar5

Ponuku továrne na cestoviny môžeme rozdeliť do piatich skupín. Dve produktové skupiny distribuujeme pod názvom Gyermelyi. Najdôležitejšími sú štvorvaječné cestoviny, ktoré sa vyrábajú spolu v 23 formátoch, ktoré znamenajú určujúcu časť obratu spoločnosti v tuzemsku. Naše osemvaječné cestoviny, vyrábané v 6 formátoch a ponúkané v balíku s podstavcom, zváraným na štyroch hranách, odporúčame milovníkom maďarskej kuchyne. Naše cestoviny z tvrdenej pšenice distribuujeme pod značkou Vita Pasta, pre ktoré si sami vyhotovujeme dokonalú surovinu z tvrdej pšenice. Túto svoju produktovú skupinu odporúčame milovníkom stredozemnej kuchyne a naše produkty nasýtené zeleninou, ktoré vznikli ako výsledok nepretržitého rozvoja produktov, odporúčame k príprave cestovinových šalátov. Naše jednovaječné cestoviny uvádzame na trh pod názvom Donna Pasta. K výrobe vyššie uvedených produktov používame tú istú múku pre cestovinársky priemysel prémiovej kvality a čerstvé vajcia, ako v prípade cestovín Gyermelyi, ale v dôsledku nižšieho počtu vajec dokážeme našim zákazníkom ponúknuť cestoviny v nižšej cenovej hladine, s vynikajúcim pomerom ceny a kvality.

Naše bezvaječné cestoviny, dostupné v štyroch formátoch, boli oživené meniacimi sa požiadavkami, prostredníctvom ktorých mienime ponúknuť korektné produkty pre tých, ktorí hľadajú cestoviny s nižšou cenovou hladinou.
Pre továreň na cestoviny Gyermelyi je určujúci domáci trh: pri vývoji produktov a výrobe v prvom rade prihliadame na požiadavky našich domácich zákazníkov. Aj export sa dynamicky rozširuje, továreň postavená v roku 2017 slúži záujmom etablovania sa na zahraničných trhoch. V továrni na cestoviny je prevádzkovaný integrovaný systém riadenia kvality a potravinovej bezpečnosti IFS Food a HACCP, ktoré sú zárukou kvality vyrábaných produktov.

teszta 3